Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bělá u Staré Paky - oslavy narozenin

7. 5. 2008

Od středy do neděle sme kalili, cpali se a vydejchávali opilost a přežranost na zdravym vzduchu v podkrkonošské vesničce Bělá u Staré Paky. Oslavovali sme především strejdovy 65. narozeniny, Édy 35. narozeniny, moje 25. narozeniny a pak ještě Radkovejch 38 let, Lukynovejch 29 a Viktorčiný 4 roky. Nejvíc se namakala teta = pořadatel, organizátor, jí patří největší dík!! Snad celou dobu strávila u plotny a vařila, pekla, připravovala, měli sme nejluxusnější koláče, zákusky, chlebíčky a nevim co ještě!! Snažili sme se pomáhat, v kuchyni se pořád někdo střídal, mazal, rovnal,  krájel, ale teta musela mít všechno pod dohledem. Vstávala první, chodila spát poslední. Fááákt smekám. Strejda zas všem dolejval vínečko bílé, růžové, červené, šampaňské, vícealkoholové nápoje nosil rovnou po lahvích. Staral se o nás taky fajně :) Naše mama se jela na chatu především odreagovat od sedavého zaměstnání u PC - sekala trávu, čistila slepičkám bydlení (protože kvůli její zahrádce teď žijou za plotem a nemůžou si běhat, kde se jim zlíbí, tak asi aby bylo čistší svědomí!), přenášela kameny sem, tam, přesazovala už posté keříky, stromky, kytky... Sousedi její víkendovky trefně charakterizujou: Zas prdelej nahoru! (Krásný podkrkonošský nářečí :)) protože jí jinak nelze vidět. Tak tihle tři, to byli fakt dříči. My ostatní sme se ale taky snažili - vono mít v domě 13 dospěláků a 4 děti neni jednoduchý!! Taky já sem se snažila trochu se věnovat dětem, ale asi po dvou dnech sem si musela zalízt do pokoje k televizi a schrupnout si, jak sem byla vysátá!! Ješte k tomu na krku pes, pořád ho hlídat..

ObrazekObrazek

V sobotu sme jeli na trhy do Jičína, tam sme nakoupili náký kytičky a dali si zmrzlinku k snídani, mňáááám!! Bráška s mamušenkou taky vylezli na kopec k lesu a tam se kochali výhledem na Sněžku.. bráška to zkusil zachutit na foto, díky díky, jinak bych tu krásu neviděla!! (Bo od sekání trávy sem tam měla trošku problémy vydejchat normální chůzi, natož eště lízt na kopec tak vysokej, krucinál.)

No nejvíc se tam zkalili Štip a Radek, to byla whisky a rum a kdovíco ještě, rovnou po lahvích!! Štip se pak marně snažil zapamatovat si, co že se to vlastně slaví a komu je kolik let, sršel vtipem při vykládání historek, Ráďa samozřejmě postrádal mýho Kubíčka, kterýho sice ještě neviděl, ale slyšel, že se s nim dobře chlastá!! No já sem ráda, že si jel Kubick zaskákat do Hořovic, bo vidět ho tam takle nalitýho, to by mě asi nervy nepobraly.

V neposlední řadě sme si luxusně popovídali naprosto vo všem a se všema, doplňovali sme si mezery v informacích za dobu, co sme se neviděli (s některýma i několik let!!) a domluvili sme se na další pařbičky...

Seznam přítomných:

Rodina Rulcova:

Miládka a Pepík (teta a strejda)

Ivča a Radek (bratránek se ženou) + děti Viktorka (4) a Patrik (7)

Rodina Hrbáčkova:

Janička a Feras (sestřenice manžela rodiče)

Editka a Honzik (sestřenice s manželem) + děti Lucinka (8) a Šárinka (4)

Rodina Kouckých:

Eva (mama) + Luky (bráška) + Verča a Štěpán (ségra s přítelem) + Domeček a Genius (já a pejsek)

Obrazek

 

FOTOZZZ ZDE